תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
178 Google ביקורות
thelogman yt
thelogman yt
06/09/2023
הקורס מצוין אני ממליץ עזר לי מאוד להבין את עולם המחשבים עוזר להגיע לצבא מקווה שגם אני יגיע ל8200 או יחידה טכנולוגית אחרת אהבתי מאוד ממליץ
daria solomon
daria solomon
30/08/2023
הקורס מעניין עם המון מידע יעיל .אני הייתי עם המרצה אייל (eyal) ממליצה עליו מאוד. אם יהיה לכם את האפשרות להיות איתו

גאמא סייבר – הזדמנות חד פעמית

כתבות נוספות
תוכן עניינים
צילום: דובר צה"ל

גם הילד שלך יוכל להתקבל לשירות ביחידה הפריבילגית בצה"ל

צעירים רבים חולמים להתקבל ליחידות טכנולוגיות יוקרתיות בצה"ל, אך רק חלק קטן מהם מצליח במבחני הקבלה. חבורת צעירים יוצאי יחידה 8200 החליטו להרים את הכפפה ולייסד קורס עדכני עם ליווי צמוד חסר תקדים ואחוזי הצלחה גבוהים שמכין את התיכוניסטים למבחני המיון שיסייעו להם להתקבל לשירות משמעותי בצבא, שפותח דלתות לקריירה משגשגת באזרחות

חמש שנים לאחר שחרורו מצה"ל, א' (השם המלא שמור בגלל סיווג בטחוני) לא מצליח לדמיין איך היו נראים החיים שלו לולא היה משרת ב-8200, יחידה טכנולוגית יוקרתית המשתייכת לחיל המודיעין ומבטיחה שירות צבאי מעשיר ומשמעותי שפותח הרבה דלתות באזרחות. א' הוא רק בן 26 וכבר מוכר כ"יזם סדרתי" מצליח שהספיק להקים 2 סטארטאפים(!), וזאת במקביל להיותו בעלים של חברה מצליחה לייעוץ בתחום הסייבר והפיתוח שהקים (איך לא) יחד עם יוצאי 8200 נוספים.

כמו חבריו שיצאו מהיחידה, הוא חי חיים אזרחיים מספקים ומפנקים. זה אומר קריירה מסודרת לכל החיים עם משכורת התחלתית, אחרי השחרור בגיל 21, של כ-30 אלף שקלים שרק הולכת ו"קופצת" עם השנים. כיום בגיל 26, לצורך הדוגמה, הוא מרוויח משכורות של אנשים עם ניסיון של יותר מעשור ממנו בשוק העבודה. בתוך המציאות הנוחה שהוא חי בה, א' מכיר רבים מבני גילו שפספסו את ההזדמנות הזאת, וקשה לו עם המחשבה שגם לו זה היה קורה, "חלילה", כפי שהוא אומר. א' מסביר: "הבנתי שלא מעט תלמידים מאוד מוכשרים נופלים בתהליך המיון ליחידה מהסיבה שלא הגיעו מספיק מוכנים, אולי שאננים, אולי בגלל שמד הלחץ משפיע ופעמים רבות בשל חוסר מודעות. הצעירים שלא התקבלו נופלים לרוב בין הכיסאות בשירות, ומשתחררים בלי המקפצה שיכולה הייתה להיות להם באזרחות".

למה הכוונה?

"החבר'ה משתחררים אחרי 3 שנים וצריכים להתחיל את החיים, עם עבודות מועדפות, משכורת מינימום והתלבטויות לגבי לימודים וקריירה. הם מפספסים הזדמנות שניתנת רק פעם אחת בחיים".

"שירות צבאי שהייתי חוזר עליו עוד 1000 פעמים"

כדי להסביר את התרומה של השירות הצבאי ב-8200 לחייו, א' מספר על החוויה האישית שלו: "לשרת ב-8200 מבטיח שירות משמעותי ביחידה עורפית מהנחשקות בצה"ל. מדובר בשירות צבאי מדהים שהייתי חוזר עליו עוד 1000 פעמים. אתה נמצא עם האנשים הכי איכותיים במדינה, עם יכולות מנטליות גבוהות, ואתה גדל, מתפתח ועובר כברת דרך. זה שירות מאוד נוח במרכז הארץ, לרוב יוצאים ליומיות ועושים תפקידים באמת מעניינים תוך שצוברים ניסיון מטורף בעולם הטכנולוגיה".

ולאחר השירות, ההתפתחות ממשיכה?

"כמשוחרר מהיחידה, השם 8200 מלווה אותי. אני וחבריי מ-8200 יכולים להעיד שהטייטל הזה פותח דלתות בכל מקום. חברים שלי בני גילי בני 26 יכולים לחלום על משכורת של 25-30 אלף, ואצלי זו משכורת שהתחלתי איתה את החיים בחוץ, שקיבלתי לפני 5 שנים כשהשתחררתי…".

מה נקודת התורפה שבגללה צעירים מחמיצים הזדמנות כזאת בשירות שלהם?

"לדעתי בתי ספר לא מדגישים מספיק את חשיבות ההכנה לשירות הצבאי, בפרט לשירות ביחידות שפותחות הרבה דלתות להמשך החיים. בנוסף, החומר שנלמד בבתי הספר במרבית המקרים לא מספיק ודי נשאר מאחור. ואז, התלמידים מגיעים למיונים ליחידות נחשקות מבלי שהם מוכנים, ולא עוברים אותם. הרבה חברים בגילי מסביבי רואים איך נראים החיים שלי, והם מצטערים ואומרים: 'איך לא השקעתי?'. גם אם כבר יש מודעות ורצון להגיע ליחידות, אז ככל שעוברות השנים העולם הטכנולוגי מתפתח ומשתנה משמעותית, וכך גם המיונים ליחידות הללו הם עם דרישות גבוהות מאי פעם".

יש אפשרות לעזור לצעירים להצליח להתקבל?

"כמו שנער רוצה לשרת בקרבי ועושה קורס כושר קרבי, כך יש הכנות עבור בני נוער ליחידות טכנולוגיות. חשוב ללכת למקום שמציע את ההכנה האופטימלית והטובה ביותר. ההרגשה שלי היא שאם יש ילד שרוצה ומתאים ליחידה כזאת ועזרת לו להצליח להגיע אליה – סידרת לו את החיים !!".

לשפר משמעותית את סיכויי הקבלה

מתוך הצורך והביקוש של צעירים לשרת ביחידה 8200 ודומות לה, ומההבנה שכדי לשפר משמעותית את סיכויי הקבלה חשוב להגיע מוכנים למיונים, נולדה 8200 אקדמי, שהוקמה על ידי א' ושותפיו בחברה, כולם יוצאי היחידה הצה"לית היוקרתית. 8200 אקדמי מציעה קורס ייחודי של הכנה למיונים ליחידות הטכנולוגיות בצה"ל. הקורס מכוון למסלול האיתור של 8200 שנקרא גאמא סייבר, שהוא הקשה ביותר ביחס למיונים ליתר היחידות הטכנולוגיות, והידע והכלים שנלמדים בקורס רלוונטיים מאוד גם למסלולים טכנולוגיים רבים אחרים בצבא (כגון ממר"מ, תקשוב ועוד). הקורס פתוח לתלמידים בגילאי 15 עד 17 מכל הארץ שעומדים בפתח של בחירה ומיונים ליחידות טכנולוגיות של צה"ל, עם דגש על יחידה 8200.

צוות הקורס מורכב, כאמור, מקצינים ומפקדים בוגרי 8200 שהשתלבו לאחר שירותם בתעשיית ההייטק, הסייבר והסטארט-אפים ברחבי הארץ. יתרון בולט בקורס הוא העדכניות שבו. "צוות הקורס" המדובר הם למעשה צעירים בני 26 בממוצע, שסיימו את שירותם הצבאי העשיר לא מכבר. כך שמעבר לקורס איכותי ברמה גבוהה נוצר גם חיבור טבעי אישי בין הצוות לבני הנוער שרואים בהם מודל והשראה. נתוני הקורס מאשרים את היתרון הניכר הזה – רבים מהחניכים שהשתתפו בקורס הגיעו ל-8200 או ליחידות טכנולוגיות יוקרתיות ונחשקות.

א' מסביר: "הקורס שלנו עדכני ומתרענן בכל פעם בהתאם להתפתחות הטכנולוגית ולמיונים. הקורס מציע דרך לימוד ממוקדת בנושאים הרלוונטיים והעדכניים ביותר, ברמה הגבוהה ביותר, ומהמורים המובילים בתחומם שמכירים מקרוב מאוד את יחידה 8200, הדרישות, האתגר, ומה נדרש כדי לגשר בין השניים".

יחס אישי לכל תלמיד ותלמידה

הקורס בנוי מ-16 מפגשים כיתתיים (שיעורי זום מקוונים) בקבוצות קטנות של 10-15 תלמידים, וכולל גם תרגול ביתי וקבוצת וואטסאפ של הצוות וקהילת התלמידים למתן מענה. מלבד המרצים, צוות הקורס כולל מתרגלים שמשרתים ב-8200 בהווה, מלווים את התלמידים, וזמינים עבורם לאורך כל הקורס במפגשים אישיים 'אחד על אחד' וגם במתכונת כיתתית.

"ההבנה של החומר והתרגול שלו חשובים לנו מאוד. לצד המפגשים הכיתתיים הכנו כמויות של עבודות תרגול סופר איכותיות שכתבנו בקפידה. בנוסף לליווי הקבוצתי אנו מציעים ליווי אישי של שיעורים פרטיים אחד על אחד שניתנים במסגרת הקורס,  כדי להעניק יחס אישי לכל תלמיד ותלמידה, וללא עלות נוספת. זה דבר שלא קורה בשום קורס אחר", מסביר א' ומוסיף: "הקורס בנוי בצורה מאוד כירורגית ומדויקת לטובת המיונים עצמם. כלומר זה לא עוד קורס גנרי שמלמד איך להיות איש סייבר או הייטק אלא ממש מעניק את כל הכלים וידע שבני הנוער צריכים כדי לעבור את המיונים הצבאיים ברמה המקצועית וברמה האישית".

המוטיבציה והרצון חשובים מ-ידע וניסיון

תכני הקורס המושקעים, הכוללים הרצאות ותרגולים, מאפשרים לכל תלמיד, בכל גיל וגם ללא רקע קודם בתחום, להגיע לרמה הנדרשת להצלחה במבחנים. מלבד שיעורים בתחום המחשבים, התוכנה, האפליקציות, הסייבר ואבטחת המידע, הקורס כולל גם הכנה לראיונות האישיים על ידי סימולציות. האנשים מצוות הקורס, שמכירים היטב ומקרוב את תהליכי המיון ואת השירות ביחידה הטכנולוגית היוקרתית, משלבים במהלכו גם שיתופים ממקור ראשון של חוויות והמחשות משירותם הצבאי, ומעוררים עוד יותר את המוטיבציה והסקרנות של בני הנוער הצעירים שמגיעים להכנה לקראת שירות שיקפיץ את עתידם.

איך אפשר לדעת אם נער או נערה יוכלו להתאים לקורס ההכנה הזה?

"מוטיבציה חשובה יותר מהרקע. גם אנשים ללא רקע מקבלים מאיתנו את כל הכלים כדי להגיע ליחידות הכי טובות, כי אנו דואגים לתת לחניכי הקורס הכנה מסודרת. אנו מקיימים ראיון קבלה כדי לבדוק את הצורך והרצון של הנרשמים".

כמה זמן לפני מבחני המיון לצבא מומלץ להצטרף לקורס?

"ההמלצה היא להירשם לקורס מוקדם ככל האפשר לפני המיונים, על מנת לקבל הכנה טובה לקראתם תוך היערכות מראש. השיעורים, שמועברים כיום בזום, הם מוקלטים, וכל חומרי הקורס נשארים בידי התלמיד ויעמדו לרשותו בהמשך לצורך המשך תרגול, חיזוק והתפתחות עצמית. האתגר האמיתי והמטרה העיקרית שלנו בקורס הם להוביל את התלמידים לפתח מיומנויות חדשות של התמודדות עם בעיות, חשיבה מחוץ לקופסא, השגת הבנה, ידע, ומסוגלות עצמית שיובילו אותם לעבור את המיונים ובסופו של דבר לדאוג לעתיד והמשך חייהם".

אתם הורים לבני נוער שרוצים לסייע להם להתקבל לשירות משמעותי ביחידה יוקרתית, עם מקצוע ש"מסדר" להם את העתיד?  אתם מוזמנים למלא פרטים בטופס המצורף.

נשמח ליצור עמכם קשר, ולבדוק יחד איתכם את האפשרויות והמסלולים העומדים בפני בנכם או בתכם, שיספקו להם שירות מרתק שיסייע להם לפתוח הרבה דלתות באזרחות ובחיים.

הגיע הרגע לדאוג לעתיד שלך
רוצים להרגיש איך נראה שיעור שלנו ?

רוצים להתקבל ליחידת 8200?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בקרוב!

דילוג לתוכן