תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד – 8200 אקדמי
178 Google ביקורות
thelogman yt
thelogman yt
06/09/2023
הקורס מצוין אני ממליץ עזר לי מאוד להבין את עולם המחשבים עוזר להגיע לצבא מקווה שגם אני יגיע ל8200 או יחידה טכנולוגית אחרת אהבתי מאוד ממליץ
daria solomon
daria solomon
30/08/2023
הקורס מעניין עם המון מידע יעיל .אני הייתי עם המרצה אייל (eyal) ממליצה עליו מאוד. אם יהיה לכם את האפשרות להיות איתו

כלל חמ"ן מסלולים

כתבות נוספות
תוכן עניינים
צילום: דובר צה"ל
ללמוד על הקורסים השונים בחיל המודיעין הישראל

חיל המודיעין הישראלי, המכונה גם "חמ"ן", הינו חיל קריטי בצבא ההגנה לישראל (צה"ל). הוא מציע מגוון מסלולים שנועדו לצייד את החיילים במיומנויות ובידע הדרוש כדי להצטיין באיסוף וניתוח מודיעין. כלל הקורסים והמסלולים נחשבים למסלולים היוקרתיים ביותר בצה"ל
כדי להצליח במיונים לחיל המודיעין, הכנה מראש היא מפתח. הכנה למיוני כלל חמ"ן דורשת רקע תיאורטי, אך גם שילוב של תרגולים מעשיים. חלק מהכנה מתחילה מרגע ההתעניינות: יציבת מטרות, קריאה נרחבת בנושאים שהחיל עוסק בהם, והבנת התפקיד של המודיעין בצה"ל ובמדינה..

קורס קציני מודיעין

אחד הקורסים היוקרתיים בחיל המודיעין הוא קורס קציני המודיעין. הקורס, נועד להכשיר קציני מודיעין עתידיים בצה"ל. מדובר במסלול תחרותי מאוד, הדורש רמה גבוהה של מחויבות ומסירות. הקורס מכסה מגוון רחב של נושאים, כולל טכניקות איסוף מודיעין, ניתוח נתונים ותכנון אסטרטגי.

להמשך ההכנה לקורס קציני המודיעין, תכן שיהיה שיקול להשתתף בקורס הכנה ל-8200. הקורס הזה מתמקד בהכנה מעשית למשימות ולאתגרים שייעמדו בפני הקצינים העתידיים של יחידה 8200, אחת היחידות המרכזיות והחשובות בחיל המודיעין.

קורס מנתחי מודיעין

קורס חשוב נוסף שמציע חיל המודיעין, הינו קורס מנתחי מודיעין. קורס זה מתמקד באימון חיילים לניתוח ופירוש נתוני מודיעין. הקורס מקיף טכניקות וכלים אנליטיים שונים, ומדגיש את חשיבותה של חשיבה ביקורתית בניתוח מודיעין.

קורס אותות מודיעין

קורס אותות מודיעין, המכונה גם קורס SIGINT, הינו תוכנית ייעודית המאמנת חיילים בתחום אותות מודיעין. הקורס כרוך ביירוט וניתוח של תקשורת האויב ואותות אלקטרוניים. הקורס מעניק הכשרה מעמיקה על טכניקות וטכנולוגיות SIGINT שונות.

קורס מודיעין גיאו-מרחבי (GEOINT) - יחידה 9900

קורס המודיעין הגאו-מרחבי, או קורס GEOINT, הינו תוכנית מיוחדת נוספת המוצעת על ידי חיל המודיעין הישראלי. קורס זה מתמקד בשימוש בנתונים וטכנולוגיות גיאו-מרחביות באיסוף וניתוח מודיעין. הקורס, מכסה נושאים כמו ניתוח תמונות לוויין, מערכות מידע גיאוגרפיות (GIS) והדמיית נתונים גיאו-מרחביים.

מסלול פענוח וניתוח

מסלול זה מיועד למי שמתעניין בצד החקירתי של המודיעין. התפקיד כרוך באיסוף, מחקר ופענוח של נתוני מודיעין, וקבלת החלטות מושכלות לגבי פעולות הגנה ואבטחה. זהו מסלול שמחדד את היכולת לפענח נתונים מורכבים ולקבל החלטות אסטרטגיות שיכולות להשפיע על פעולות האבט וההגנה.

המסלול הלשוני

המסלול הלשוני בחיל המודיעין, הינו תוכנית סוחפת הכוללת לימוד מגוון שפות. לבוגרי מסלול זה מוקצים בדרך כלל תפקידים הכוללים האזנת סתר, תרגום ועיבוד נתוני מודיעין. תפקידים מסוימים מצריכים לימודים מתקדמים בשפות ספציפיות כמו ערבית או פרסית, המספקים לחיילים את מיומנות השפה הדרושה לפירוש אינטליגנציה חיונית.

המסלול הטכנולוגי

המסלול הטכנולוגי מותאם למי שנוטה לצד הטכנולוגי של המודיעין. התפקיד, מכין חיילים לתפקידים באבטחת סייבר, תכנות ותחומים ייחודיים אחרים הקשורים לטכנולוגיה במודיעין. הבוגרים עובדים בשיתוף פעולה עם מגוון יחידות מבצעיות ומודיעין בצה"ל תוך שימוש בטכנולוגיה להגברת איסוף וניתוח המודיעין.

מסלולים ייחודיים

בעוד שהצלחה בתהליך הבחירה הכללי של חמ"ן מספקת גישה למגוון רחב של תפקידי מודיעין, ישנם מספר מסלולים ייחודים הדורשים תהליך בחירה מובחן. אלה כוללים את Sky, Onion, Gamma Cyber ​​ויחידות שדה מודיעיניות מיוחדות.

לתפקידים כחוקרי מודיעין ימי או אווירי, יש צורך בבחירות ספציפיות בחיל הים או בחיל האוויר. כמו כן, ראוי לציין כי אין מיון ספציפי ליחידה 8200 המבוקשת מאוד. המסלול ליחידה זו הוא באמצעות מיון והכשרה בקורסי מודיעין קודמים.

לסיכום, חיל המודיעין הישראלי מציע מגוון רחב של קורסים המיועדים להכשרת חיילים בהיבטים שונים של המודיעין הצבאי. קורסים אלו מקנים את הכישורים והידע הדרושים לחיילים להצטיין בתפקידיהם ולתרום למאמצי המודיעין של צה"ל.

הגיע הרגע לדאוג לעתיד שלך
רוצים להרגיש איך נראה שיעור שלנו ?

רוצים להתקבל ליחידת 8200?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בקרוב!

דילוג לתוכן