תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
178 Google ביקורות
thelogman yt
thelogman yt
06/09/2023
הקורס מצוין אני ממליץ עזר לי מאוד להבין את עולם המחשבים עוזר להגיע לצבא מקווה שגם אני יגיע ל8200 או יחידה טכנולוגית אחרת אהבתי מאוד ממליץ
daria solomon
daria solomon
30/08/2023
הקורס מעניין עם המון מידע יעיל .אני הייתי עם המרצה אייל (eyal) ממליצה עליו מאוד. אם יהיה לכם את האפשרות להיות איתו

גאמא סייבר תנאי קבלה

כתבות נוספות
תוכן עניינים
צילום: דובר צה"ל
תנאי קבלה ליחידה להגנת סייבר (גאמ"א סייבר)

יחידת הגנת הסייבר (גמ"א סייבר) הינה יחידה מובחרת בצבא ההגנה לישראל, המתמחה בהגנת סייבר. על היחידה מוטלת ההגנה על התשתיות הקריטיות של צה"ל מפני איומי סייבר. אז מה הם תנאי קבלה ליחידת גאמא סייבר? ובכן, חשוב להיות בעל דפ"ר גבוה (60 ומעלה) לצד פרופיל 25 ומעלה, וחמש יח"ל במדעי המחשב.

תנאי הקבלה

תנאי ומבחני קבלה ודרישות ל-8200 להגנת סייבר מחמירים מאוד. על המועמדים להיות אזרחים ישראלים שסיימו את לימודיהם התיכוניים עם התמקדות במקצועות המדעיים, בדגש על חמש יחידות מחשבים. כמו כן, עליהם להיות בעלי ציון פסיכומטרי גבוה (לפחות 700), פרופיל רפואי גבוה (מעל 25) ודפ"ר 60 ומעלה. בנוסף, עליהם לעבור מכינה קדם צבאית, כמו זו שמציע מכון נועם.

מיומנויות מיוחדות

מעבר לדרישות הבסיסיות, על המועמדים ליחידה להגנת סייבר להיות בעלי כישורים מיוחדים. אלה כוללים רקע חזק במדעי המחשב, עם התמקדות באבטחת מידע. כמו כן, עליהם להיות בעלי הבנה עמוקה של רשתות, תוכנות ומערכות הפעלה. בצבא, מתעניינים במיוחד במועמדים שהוכיחו את כישוריהם בתחומים אלו באמצעות השתתפות בתחרויות סייבר או פעילויות דומות.

תכונות אישיות

בנוסף לכישוריהם הטכניים, על המועמדים ליחידת הגנת הסייבר להיות בעלי תכונות אישיות רלוונטיות. בצה"ל, מחפשים מועמדים עם מוטיבציה גבוהה, תחושת אחריות חזקה ומחויבות לביטחון מדינת ישראל. כמו כן, עליהם להיות מסוגלים לעבוד היטב בצוות ותחת לחץ, שכן עבודת היחידה כרוכה לרוב בתגובה לאיומי סייבר דחופים.

תהליך בחירת המועמדים

תהליך הבחירה ליחידת הגנת הסייבר הינו תחרותי ביותר. התהליך מתחיל במיון, הכולל סדרת מבחנים וראיונות שנועדו להעריך את כישוריו הטכניים ואת תכונותיו האישיות של המועמד. מי שעובר את המיון הראשוני, מוזמן להשתתף בתוכנית הכשרה קפדנית, הכוללת גם הדרכה תיאורטית וגם תרגילים מעשיים. ליחידה מתקבלים רק מי שסיים בהצלחה את תוכנית ההכשרה.

לסיכום, קבלה ליחידה להגנת סייבר (גמ"א סייבר) היא תהליך מאתגר הדורש שילוב של הישגים אקדמיים, כישורים מיוחדים, תכונות אישיות ומעבר בהצלחה של תהליך מיון קפדני. עם זאת, למי שעומד בדרישות אלו, צה"ל מציע את ההזדמנות לשרת באחת מהיחידות היוקרתיות של הצבא, ולתרום תרומה משמעותית לביטחון מדינת ישראל.

הגיע הרגע לדאוג לעתיד שלך
רוצים להרגיש איך נראה שיעור שלנו ?

רוצים להתקבל ליחידת 8200?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בקרוב!

דילוג לתוכן