תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד – 8200 אקדמי
178 Google ביקורות
thelogman yt
thelogman yt
06/09/2023
הקורס מצוין אני ממליץ עזר לי מאוד להבין את עולם המחשבים עוזר להגיע לצבא מקווה שגם אני יגיע ל8200 או יחידה טכנולוגית אחרת אהבתי מאוד ממליץ
daria solomon
daria solomon
30/08/2023
הקורס מעניין עם המון מידע יעיל .אני הייתי עם המרצה אייל (eyal) ממליצה עליו מאוד. אם יהיה לכם את האפשרות להיות איתו

איזה דפ"ר צריך ל8200?

כתבות נוספות
תוכן עניינים
צילום: דובר צה"ל
תנאי קבלה ליחידה 8200 בצה"ל

יחידה 8200 היא אחת מיחידות המודיעין היוקרתיות בצה"ל, הידועה ביכולותיה הטכנולוגיות המתקדמות. במידה ואתם שואפים להגיע ליחידה מובחרת זו, חשוב שתבינו את תנאי הקבלה שיש לעמוד בהם. אז מה הם תנאי הקבלה ל8200 ואיזה דפ"ר צריך ל8200? על כך במאמר הבא.

דרישות מינימום

 כדי להתקבל ליחידת 8200, עליך לעמוד בקריטריונים המינימליים הבאים:

ציון פסיכוטכני: השגת ציון פסיכוטכני, הידוע גם בשם "דפ"ר", של 70 ומעלה היא חיונית. מדובר במבחן שמעריך יכולות קוגנטיביות לצד פוטנציאל אינטקטאולי.

 ציון קב"א: במבחן הקב"א, עלייך להשיג ציון של 54 ומעלה. מדובר במבחן IQ המעריך מיומנויות אינטלקטואליות שונות, לרבות פתרון בעיות, לוגיקה וחשיבה אנליטית.

תנאי קבלה נוספים

בנוסף לדרישות המינימום לתפקידי מודיעין, ישנם התנאים נוספים שעליכם לעמוד בהם בקבלה ל- 8200. בין התנאים אלו, ניתן לכלול את התנאים הבאים:

שליטה בשפה זרה: שליטה בשפה זרה, במיוחד ערבית או פרסית, יכולה להיות יתרון. היכולת לתקשר ולהבין שפות אלו חיונית לפעולות המודיעין ולשיפור יכולות היחידה.

מצוינות אקדמית: רקע אקדמי חזק בתחומים כמו מדעי המחשב, פיזיקה, מתמטיקה ואלקטרוניקה בהחלט יכול להשפיע על סיכויי הקבלה שלכם ל8200. הישגים יוצאי דופן במקצועות אלו, מדגימים את היכולת להתמודד עם אתגרים טכניים מורכבים, כפי שנהוג ביחידת 8200.

חשוב לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות במהלך כל מחזור גיוס בהתאם לתנאים המבצעיים ולדרישות הספציפיות של הצבא.

תוכנית תלפיות

 תוכנית "תלפיות" הינה אחת ממסלולי ההכשרה היוקרתיים והקפדניים ביותר בצה"ל. רק כ-70 מועמדים מתקבלים מדי שנה מתוך מאגר של אלפי מועמדים. התוכנית מתפרשת על פני תשע שנים וכוללת שלוש שנות שירות חובה ושש שנות שירות קבע. בוגרי תוכנית "תלפיות" מקבלים תואר ראשון כפול בפיזיקה, מדעי המחשב או מתמטיקה מהאוניברסיטה העברית. כמו כן, הם עוברים אימונים צבאיים אינטנסיביים בבסיסי צה"ל שונים. בסיום, הבוגרים משובצים לתפקידי מפתח ביחידות המחקר והפיתוח בישראל האחראיות על ביטחון המדינה.

תוכנית גאמ”א סייבר

תוכנית "גאמ”א סייבר" כוללת מספר מסלולים המתמקדים בתחומים טכנולוגיים מגוונים. מסלולים אלו כוללים אבטחת סייבר, פיתוח תוכנה, מערכות מודיעין מתקדמות, אבטחת מידע ותחומים נוספים. כלל התפקידים במסגרת תכנית גאמ”א סייבר מצריכים שירות חובה של שלוש שנים נוספות לאחר סיום ההכשרה.

תוכנית "ארזים"

תוכנית "ארזים" הינו מסלול מיוחד בעל התמתחות ספציפית, המדגיש מחקר מתמטי וטכנולוגי. תוכנית זו נועדה להכשיר מפקדים עתידיים בחיל המודיעין ובאגף הגנת הסייבר. המשתתפים עוברים תוכנית דו-תחומית לתואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב למשך שנתיים. בהמשך הם עוברים הכשרה צבאית, לרבות קורסי קצינים והכשרה מקצועית ייעודית במחקר ובאבטחת סייבר.

 תוכניות ההכשרה שמציעה יחידת 8200 הינן אינטנסיביות ותובעניות, ונועדו לטפח את הכישורים והמומחיות הדרושים לפעילות מודיעינית וטכנולוגית בצה"ל.

כל הנתונים שיהיו לצבא עליכם אחרי שלב זה יעזורו לגורמים הרלוונטיים להחליט האם אתם מתאימים, ואם כן – לאיזה מסלול, תפקיד או יחידה. דרך מיון כלל חמ"ן אפשר להגיע לשרת ביחידה 9900, 8200, 81 ויחידות נוספות. בנוסף, אפשר לקבל שיבוץ ליחידה 9900 גם דרך מסלול מופ"ת או באמצעות תוכנית חבצלות. 

הגיע הרגע לדאוג לעתיד שלך
רוצים להרגיש איך נראה שיעור שלנו ?

רוצים להתקבל ליחידת 8200?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בקרוב!

דילוג לתוכן