תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
178 Google ביקורות
thelogman yt
thelogman yt
06/09/2023
הקורס מצוין אני ממליץ עזר לי מאוד להבין את עולם המחשבים עוזר להגיע לצבא מקווה שגם אני יגיע ל8200 או יחידה טכנולוגית אחרת אהבתי מאוד ממליץ
daria solomon
daria solomon
30/08/2023
הקורס מעניין עם המון מידע יעיל .אני הייתי עם המרצה אייל (eyal) ממליצה עליו מאוד. אם יהיה לכם את האפשרות להיות איתו

גאמ"א סייבר – הלוחמים הווירטואליים של צה"ל

כתבות נוספות
תוכן עניינים
צילום: דובר צה"ל

גאמ"א סייבר – הלוחמים הווירטואליים של צה"ל,המנהיגים של עולם ההיי טק

מסלולי גאמ"א סייבר הינם מסלולים ייעודיים בתוך יחידת המודיעין הגדולה בצה"ל, יחידה 8200. במסגרת המסלול עוברים המתגייסים מגוון רחב של הכשרות בעולם ההדרכה והסייבר אשר מכינות אותם לתפקידים משמעותיים בהתפתחות של מערך המודיעין הצה"לי כולו. קבלה למסלולים אלו מצריכה תנאים אישיים גבוהים, ציונים טובים במבחנים הראשוניים בצה"ל ומעבר תהליכי מיון קפדניים.

מחזית המודיעין של צה"ל לחזית עולם היי טק

תנאי הקבלה הקשים, קורסי הקדם המתקדמים והניסיון יקר הערך הופכים את המשתחררים משירות במסלולי גאמ"א סייבר למבוקשים ביותר בחברות ההיי טק המובילות בעולם. בתום השירות הצבאי, בוגרי המסלול יוכלו לתרגם חלק מההכשרה שלהם לנקודות זכות או פטורים באקדמיה. יתרון זה בדרך לתואר אקדמי לצד הצעות עבודה עם משכורות התחלתיות מהגבוהות במשק הופכים את השירות במסלולי הגאמ"א סייבר למקפצה קריטית לעתיד מוצלח בעולם היי טק.

תנאי הקבלה והשירות

גאמ"א סייבר הינו מסלול ייחודי הכולל הכשרה ממושכת ולכן כל התפקידים במסלול מצריכים התחייבות לשירות קבע של שלוש שנים וחתימה להשלמת שירות חובה של שלוש שנים. השירות מתבצע בבסיסי אמ"ן פתוחים ברחבי הארץ וההכשרה משתנה על פי התפקיד. תנאי הקבלההראשוניים כוללים דפ"ר 60 ומעלה, פרופיל 25 ומעלה ובגרות של 5 יחידות במחשבים. חשוב לציין כי ישנם חריגים אשר מצטיינים במבחני הקבלה ומתקבלים למסלולי גאמ"א סייבר עם נתונים ראשוניים פחות טובים.

שלבי הקבלה למסלולי גאמ"א סייבר

–      שאלון מקוון.

–      מבחני ידע בסיסי והתאמה.

–      ראיון עם פסיכולוג.

–      ראיון מקצועי.

–      תחקיר בטחוני.

בלי מועד ב'

מסלולי גאמ"א סייבר הינם יוקרתיים ביותר ואלו המגיעים לתהליך הסינון מקבלים ניסיון אחד בלבד בכל שלב. רבים מהמלש"בים אשר מגיעים למיונים נכשלים באחד משלבי המיון ולכן מומלץ להגיע למיונים מוכנים ככל הניתן. חשוב לציין כי ישנה חשיבות לשלב במיונים אליו מגיעים, מתגייסים המגיעים לשלבים מאוחרים יותר נמשכים למיוני המשך או באופן ישיר ליחידות מיוחדות ויוקרתיות. כמובן ששירות ביחידות אלו מתרגם גם הוא ליתרונות משמעותיים בעולם ההיי טק לאחר השחרור.

8200 אקדמי – העתיד שלך מתחיל כאן

8200 אקדמי הוקמה על ידי בוגרי יחידת 8200 אשר חוו את עוצמת מפל ההזדמנויות השוטף את כלאלו המשתחררים מיחידות הסייבר של צה"ל. מטרת הקורסים היא להכין בני נוער לשירות משמעותי ביחידות הסייבר המובילות בצה"ל ולעתיד בטוח ונוח בעולם הייטק. הקורסים שלנו מבוססים על המבחנים ותהליכי המיון העדכניים של היחידות השונות ומתאימים לרמות הידע השונות איתם מגיעים בני נוער בעלי מוטיבציה.

המסלול לשירות יוקרתי סלול, לך נשאר רק ללכת בו

מסלוליה הכנה שלנו לשירות ביחידות הסייבר המובילות בצה"ל ובמסלולי הגאמ"א סייבר היוקרתיים מתאימים כמעט לכל בני הנוער עם מוטיבציה ואוריינטציה טכנולוגית. בוגרי המסלול יחזיקו בכל הידע המקצועי הנדרש בכדי לעבור את מבחני הידע וההתאמה ולהצטיין בראיון המקצועי. הידע המקצועי הנרכש בקורסים כולל שליטה בשפות התכנות הרלוונטיות,היכרות מעמיקה עם עולם הרשתות והבנה כללית של אופי העבודה והדרישות של יחידות הסייבר בצה"ל.

עכשיו זה הזמן שלך לקבל את המפתחות לדלתות החשובות ביותר לעתיד שלך, אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר, לבדוק האם שירות ביחידות הסייבר של צה"ל מתאים לך, לשאול אתכל השאלות ולקחת את הצעדים הראשונים לעבר שירות משמעותי באמת עבור ביטחון המדינה ועבור העתיד שלך.

הכנה לגאמא סייבר

תפקידי סייבר ואבטחת מידע מתאימים למי שיש לו רקע וידע רחב במחשבים. בשביל לדעת מה בדיוק צריך ללמוד ואיזה ידע כדאי לתגבר, כדאי להירשם להכנה לגאמא סייבר לפני שאתם מגיעים למיונים, ובכך להגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל לתפקידים טכנולוגיים בצבא.

איך להצליח במיונים של גאמא סייבר?

מעבר לחומר שצריך לדעת, במיונים יצפו מכם להציג צורת חשיבה שמתאמה לתפקידים מסוג זה. עם זאת, ידוע שבמצבים מלחיצים כמו מיונים, אפילו האנשים האינטליגנטיים והמתאימים ביותר יכולים לאבד את החוש הלוגי שלהם. לכן, חשוב לתרגל מראש דרך חשיבה נכונה ואסטרטגיית פתרון בעיות שימצאו חן בעיניי מי שעורך את המיונים, כדי שברגע האמת תהיו מוכנים לכל שאלה. 

מתי צריך לחשוב על הכנה לגאמא סייבר?

התשובה לשאלה מתי צריך להתחיל להתכונן למיונים של גאמא סייבר מאוד תלויה במצב של כל מלש"ב. מי שנמצא בנקודת פתיחה גבוהה מבחינת ידע, למשל, יודע תכנות, מכיר את תחום הסייבר ומתמצא במערכות הפעלה שונות, יכול להתחיל להתכונן בערך שבועיים לפני יום המיונים הראשון שנקבע לו. 

מי שיש לו רמת ידע טובה באופן כללי אבל הוא לא מומחה בסייבר, למשל מצטיין במגמת מחשבים בתיכון שבקיא בכתיבת קוד, יכול להתכונן החל ממועד קבלת השאלון. עם זאת, אם אין לכם רקע משמעותי במחשבים, כלומר אתם לא מצטיינים במגמה ולא מכירים את תחום הרשתות והסייבר, מומלץ שתתחילו להתכונן כבר בחופש הגדול של כיתה י"א. כדי להיות מוכנים למיונים ברמה הגבוהה ביותר שאפשר, הצטרפו להכנה לגאמא סייבר ב- 8200 אקדמי. 

תפקידים בצה"ל במסגרת מסלול גאמא סייבר

בדרך כלל, מלש"בים שמתמיינים במסלול גאמא סייבר מיועדים לתפקידים שונים ביחידה 8200, תפקידי סייבר שונים כמו מגן או מיישם סייבר, תפקידי אבטחת מידע כמו מומחה, אנליסט או חוקר בתחום של אבטחת מידע וסייבר ועוד. 

הגיע הרגע לדאוג לעתיד שלך
רוצים להרגיש איך נראה שיעור שלנו ?

רוצים להתקבל ליחידת 8200?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בקרוב!

דילוג לתוכן