תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
תנאי קבלה ל-8200 / יחידה 81 / גאמא סייבר / 9900 ועוד - 8200 אקדמי
178 Google ביקורות
thelogman yt
thelogman yt
06/09/2023
הקורס מצוין אני ממליץ עזר לי מאוד להבין את עולם המחשבים עוזר להגיע לצבא מקווה שגם אני יגיע ל8200 או יחידה טכנולוגית אחרת אהבתי מאוד ממליץ
daria solomon
daria solomon
30/08/2023
הקורס מעניין עם המון מידע יעיל .אני הייתי עם המרצה אייל (eyal) ממליצה עליו מאוד. אם יהיה לכם את האפשרות להיות איתו

התפקידים הכי טובים בצבא

כתבות נוספות
תוכן עניינים
התפקידים הכי טובים בצבא
צילום: דובר צה"ל

תפקידי השיא במודיעין: יחידת 8200

יחידת 8200, יחידת חיל המודיעין הישראלי, היא מעצמה בתחום מודיעין האותות ופענוח הקוד. יחידת 8200 כוללת את התפקידים הכי טובים בצבא. בהשוואה ל-NSA האמריקאית ול-GCHQ הבריטית, יחידה 8200 מוכרת ברחבי העולם בזכות פיתוחי המודיעין והיכולת הטכנולוגית המעולה שלה.

גישה טכנולוגית חדשנית

המוניטין של היחידה נובע מהגישה החדשנית שלה לטכנולוגיה, בניגוד ליחידות מודיעין רבות, 8200 מפתחת לעתים קרובות פתרונות תוכנה וחומרה משל עצמה, מה שמבטיח גישה ייחודית ומותאמת לאיסוף מודיעין. יחידה זו מחולקת למספר יחידות משנה, אשר כל אחת מתמחה בתחום מסוים ויוצרות רשת מודיעינית מקיפה.
ההכשרה ליחידה 8200 הינה קפדנית ותובענית, ובעלת דגש חזק על מתמטיקה ומדעי המחשב. כך מבטיחה היחידה כי חבריה מצוידים היטב להתמודדות עם המשימות המורכבות והמאתגרות העומדות בפניהם.

עתיד ההגנה: יחידות מודיעין סייבר

יחידות מודיעין הסייבר של צה"ל הן החלוצות של אסטרטגיית ההגנה של המדינה. ככל שאיומי הסייבר הופכים נפוצים יותר ויותר, ליחידות אלו יש תפקיד מכריע יותר בשמירה על הביטחון הלאומי.

יחידות אלו אחראיות על מגוון רחב של פעילויות הגנת סייבר, זה כולל זיהוי איומים פוטנציאליים, פיתוח אמצעי הגנה ותגובה למתקפות סייבר. יחידות המודיעין הסייבר מעורבות גם בפעולות התקפיות, תוך שימוש בכישוריהן כדי לשבש את פעילות האויב ולאסוף מודיעין יקר ערך.

תכנית הכשרה מתקדמת

יחידות מודיעין הסייבר של צה"ל ידועות בתכניות ההכשרה המתקדמות שלהן, המציידות את החיילים במיומנויות הנדרשות כדי להצטיין בתחום לוחמת הסייבר המתפתח במהירות. יחידות אלו מהוות עדות למחויבותה של ישראל להישאר בחזית ההתקדמות הטכנולוגית בהגנה.

יותר מסתם יחידות צבאיות

יחידת 8200 ויחידות מודיעין סייבר של ישראל הן יותר מסתם יחידות צבאיות. הן התגלמות המחויבות של ישראל לחדשנות טכנולוגית ולמצוינות מודיעינית. ככל שאנו מתקדמים לעידן הדיגיטלי, יחידות אלו ימשיכו למלא תפקיד חיוני והכרחי בהבטחת הביטחון הלאומי ובשמירה על מעמדה של ישראל כמובילה עולמית בתחום המודיעין והגנת הסייבר.
צה"ל מציע מגוון מסלולי הכשרה ייעודיים שלו, שכל אחד מהם נועד לצייד אותם בכישורים ובידע הנדרשים כדי להצטיין בתפקידיהם. תפקידים אלו הם הטובים והנחשבים ביותר בחיל המודיעין.

התפקידים הכי טובים בצבא

מסלול שחקים – אח"מ

תכנית אח"מ משלבת באופן ייחודי טכנולוגיה ומודיעין, תוך שימת דגש על מחקר מורכב סביב טכנולוגיות ואתגרים חדישים בעולם הסייבר. המסלול מכסה תחומי לימוד שונים, מצייד את בוגריו בכלי מחקר לניתוח נתונים, הסקת מסקנות, הנחיית תהליכים תפעוליים, וכלים טכנולוגיים כמו ידע מחשבים, תכנות לסיוע למחקר ולמידת טכנולוגיות מתקדמות. הקורס מעשיר את בוגריו בידע על עולם המודיעין והיעדים המאתגרים את ביטחון ישראל. לבוגרים תפקיד משמעותי בהובלת המאמצים הטכנולוגיים בסייבר של צה"ל כולל אפשרויות קידום ופיתוח שונות, לרבות מסלולי הכשרה, פיקוד וקצונה. הקבלה מחייבת פרופיל של 25 ומעלה, התחייבות לשירות קבע (שנה), וסיום שירות חובה של 32 חודשים לנשים. התכנית כוללת קורס יסודי הנמשך כשלושה חודשים במסגרת הטירונות הקדם צבאית ולאחר מכן השתלמויות ביחידות. הקורס מתקיים במתקן אזרחי (בסיס סגור) במרכז הארץ. השירות הוא בבסיס פתוח במרכז הארץ (כולל אפשרויות לינה).

למעוניינים להגיע מוכנים לתהליך המיון, קורס הכנה ל-8200 שלנו מספק את הכלים, הידע והתרגול הנדרשים לספק את התוצאות הטובות ביותר.

מסלול שחקים – ארזים

תכנית ארזים היא מסלול יוקרתי וסלקטיבי בתחום המתמטי-טכנולוגי. המשתתפים מקבלים תואר כפול במתמטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב כאשר הלימודים נמשכים כשנתיים. בוגרי ארזים עוסקים במחקר טכנולוגי, פותרים בעיות מתמטיות מורכבות ואף עורכים מחקר אקדמי. הלימודים מתקיימים במסגרת אקדמיה קדם צבאית ולאחר מכן מתגייסים החניכים ועוברים קורס קצינים ומסיימים בדרגת סגן. עם סיום התכנית, הבוגרים לומדים בקורס צבאי בתחומי מחקר וסייבר. הכשרה זו נמשכת שלושה עד חמישה חודשים, תלוי בתפקיד. משך השירות מורכב משירות חובה מלא של שנתיים ושמונה חודשים ושירות קבע של שלוש שנים, כנדרש מכל משתתפי האקדמיה הקדם צבאית בצה"ל. התכנית כוללת הכשרה ביחידת ההשמה, בהתאם לתפקיד. השירות ניתן בבסיסי אמ"ן השונים בפריסה ארצית. המיקום נקבע על פי נתונים אישיים, העדפות, שיקולים מקצועיים וצרכים צבאיים.

מסלול שובל

מסלול "שובל" הינו מסלול טכנולוגי המכשיר יחידים לעבודה בתחום החלל והלוויינים. זה כרוך בלימוד הנדסה ומושגים פיזיים לצד נושאי מודיעין. התפקיד הוא מבצעי, והעבודה מכוונת בעיקר למציאות ולהיגיון. הקורס מכשיר את החניכים לתפעול מערכות טכנולוגיות מתקדמות, והידע שנצבר משמש בשירותם השוטף לעבודה מול גורמים בתעשיית החלל וגורמים מבצעיים בקהילת המודיעין. ההצטרפות לקורס מחייבת התחייבות לשנת שירות קבע וסיום תקופת שירות החובה של 32 חודשים (לנשים).

מסלול שחקים – מח"א

בתכנית זו פועלים המתגייסים לפיתוח פתרונות יצירתיים לאתגרים טכנולוגיים ומודיעיניים המאיימים על ישראל, מגשרים בין טכנולוגיה, מודיעין ומדע. הם חושפים ומנתחים איומים שונים ומפתחים תגובה מודיעינית יעילה. בוגרי המסלול עורכים מחקר בשילוב כלים מדעיים וטכנולוגיים, עוסקים בפיזיקה, מחשבים ומתמטיקה ברמה אקדמית. לאחר הכשרה בסיסית עוברים החניכים קורס בן חמישה חודשים ולאחריו עבודה מעשית עם מנטור מנוסה. ככל שהבוגרים מתקדמים, הם הופכים לעצמאיים. מדובר בשירות של 32 חודשים לנשים, ונדרשת התחייבות של שנה וחצי קבע. התכנית כוללת קורס בן חמישה חודשים ומתבססת בבסיס אמ"ן הפתוח.

מסלול שחקים – אמנון

תכנית אמנון היא מסלול טכנולוגי בעל סיווג גבוה בעולם הסייבר, ומתבססת על הכשרת חיילים ללא רקע קודם או ניסיון בסיסי במחשבים. קורס אמנון הבסיסי נמשך חודשיים, כאשר הבוגרים עוברים לקורסים מתקדמים ביחידות שונות. לבוגרים תפקיד משמעותי בטכנולוגיה התפעולית של יחידות הסייבר. הקבלה מחייבת פרופיל של 25 ומעלה, התחייבות לשלוש שנות שירות קבע וסיום שירות חובה של 32 חודשים לנשים. התכנית כוללת קורס בן חודשיים וחצי ולאחריו השתלמויות לפי שיבוץ. השירות ניתן בבסיסי אמ"ן השונים בפריסה ארצית. המיקום נקבע על פי נתונים אישיים, העדפות, שיקולים מקצועיים וצרכים צבאיים.

נתיב אימון סייבר גאמה

אנשי החומרה והתוכנה של צה"ל מנהלים את המערכת ויוצרים את שדה הקרב הוירטואלי. מסלולי המחשוב של צה"ל מכסים קשת רחבה של נושאים שרובם אינם ניתנים לחשיפה. עם זאת, תחומים מסוימים כוללים עיצוב ופיתוח מערכות מודיעין, פיתוח כלי הדרכה ותפקידים במתמטיקה ובמדעים מדויקים. שיעור הקבלה לעומדים בדרישות התפקיד גבוה מאוד. המסלול כולל הכשרות שונות במסגרת קורס קדם צבאי במערך אימון מודיעין וסייבר. חלק מהקורסים הנלמדים בהכשרות הסייבר מעניקים נקודות זיכוי אקדמיות בכפוף לתקנון המוסד האקדמי. בשל ייחודיות התפקיד המיועד וההכשרה המורחבת, ההכשרות יתקיימו במתכונת קדם צבאית. כל התפקידים במסלול GAMA דורשים שלוש שנות שירות קבוע. כמו כן, חתימה על התחייבות להשלמת שירות החובה של 32 חודשים (לנשים) היא צעד הכרחי להצטרפות למסלול. תהליך מיונים למקצועות המחשב בחיל התקשוב מורכב ממספר שלבים, שכל אחד מהם מהווה מסנן לשלב הבא: שאלון מקוון, יום מבחן וראיונות אישיים. השירות נמצא בבסיס פתוח במרכז הארץ (כולל אפשרויות לינה).

כל אחד מהנתיבים הללו מציע למתגייסים הזדמנות לצבור מיומנויות וניסיון יקרי ערך בתחום שבחרו. עם זאת, הם דורשים גם מחויבות משמעותית, הן מבחינת זמן והן מבחינת מאמץ. לכן, על המתגייסים לשקול היטב את תחומי העניין והיכולות שלהם לפני שהם בוחרים בדרך.

הגיע הרגע לדאוג לעתיד שלך
רוצים להרגיש איך נראה שיעור שלנו ?

רוצים להתקבל ליחידת 8200?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בקרוב!

דילוג לתוכן